Sekce » Bretagne

Sekce

Hledat

Rychlá navigace:

Abbaye de Sénanque (klášter),
Arles (město),
Avignon (město),
Boyard (pevnost)
,
Calanques (rezervace),
Camargue (rezervace),
Cognac (město, muzeum)
,
Colorado de Rustrel,
Chateauneuf-du-Pape,
La Levande - levandule,
La Rochelle (město),
Le Mont-Saint-Michel (hrad),
Les Routes de la Lavande I.
,
Les Routes de la Lavande II.,
Pont Aven (město)
,
Pont du Gard (akvadukt),
Rouen (město)
,
Saint-Tropez (město),
Vierge (maják),

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Užitečné:

Pin It

TOPlist

info@fotofrancie.cz

Reklama:

Anketa

Libí se Vám naše fotografie?

Ano (135) Ne (5) Nevím (2)

Celkem hlasů: 142

Bretaň - pobřeží majáků a racků

Mapa regionu BretagneBretaň (francouzsky Bretagne) je historická provincie v západní Francii na stejnojmenném poloostrově a současně jeden z 26 francouzských regionů. Jeho rozloha činí 27 208 km² a má necelé tři miliony obyvatel. Bretaň je rozčleněna na 4 departementy: Côtes-d'Armor, Finistère, Ille-et-Vilaine a Morbihan. Původně k Bretani patřilo i území dnešního departementu Loire-Atlantique, jehož hlavní město Nantes bylo dříve hlavním městem Bretaně. Jihovýchodní část Bretaně s Nantes byla od ostatní země oddělena francouzskou vládou v roce 1941 částečně kvůli rivalitě Nantes a Rennes a pro každé z obou měst byl vytvořen samostatný region - Rennes se stalo hlavním městem regionu Bretagne, Nantes regionu Pays de la Loire.

Pont Aven - Monet, Picasso, Bacon, Gauguin a Zrzavý

Pont Aven - městečko malířůMěsto malířů a umělců se čtrnácti mlýny známé máslovými sušenkami leží na rozlitém ústí říčky. Malebný Pont Aven objevil v roce 1860 americký malíř Henry Bacon. O 26 let později založil ve městě malířskou školu Paul Gauguin. Bretaň patří mezi malíři k velmi oblíbeným (Monet nebo Picasso). Objevil ji například i český malíř Jan Zrzavý. Návštěvu vísky s necelými třemi tisícovkami stálých obyvatel si rozhodně nenechte ujít. Najdete ji v departamentu Finiístére a nasajete neopakovatelnou atmosféru, kterou vytváří malebná zákoutí a sladění zdejších staveb s přírodou. Hned budete chtít popadnout štetec do ruky.

Bretaňské pobřeží hlídá na dvacet majáků, nejvyšší je Ile Vierge

Maják ViergeKatedrály moře. I tak někteří nazývají věže, která vydávají světelné signály. Na Francouzském území nalezneme celkem 120 majáků, které byly postaveny s neuvěřitelnou důmyslností a stále jsou v provozu. Bohužel většina jich je ovládána automaticky, a tak se romantický život strážců majáků přeměnil spíše na údržbářskou či průvodcovskou činnost. Nejvyšším majákem v celé Evropě je žulová věž na skalnatém ostrůvku Ile Vierge, která byla postavena v roce 1902 a měří 82,5 metrů. Vierge je zřejmě největším kamenným majákem na světě a celá řada odborníků ho řadí mezi desítku nejatraktivnějších. Do kupole vede 392 schodů.

1