Sekce » Normandie

Sekce

Hledat

Rychlá navigace:

Abbaye de Sénanque (klášter),
Arles (město),
Avignon (město),
Boyard (pevnost)
,
Calanques (rezervace),
Camargue (rezervace),
Cognac (město, muzeum)
,
Colorado de Rustrel,
Chateauneuf-du-Pape,
La Levande - levandule,
La Rochelle (město),
Le Mont-Saint-Michel (hrad),
Les Routes de la Lavande I.
,
Les Routes de la Lavande II.,
Pont Aven (město)
,
Pont du Gard (akvadukt),
Rouen (město)
,
Saint-Tropez (město),
Vierge (maják),

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Užitečné:

Pin It

TOPlist

info@fotofrancie.cz

Reklama:

Anketa

Libí se Vám naše fotografie?

Ano (135) Ne (5) Nevím (2)

Celkem hlasů: 142

Normandie - místo řady bitev a vyloděný spojeneckých vojsk, místo upálení Johanky z Arku

Mapa regionu NormandieNormandie to není jen region válečných přívlastků. Normandie se skládá ze dvou regionů - ten východnější se jednoduše nazývá Horní Normandie (Haute Normandie) s hlavním městem Rouen a západní region se jmenuje Dolní Normandie, přičemž hlavním městem je Caen. Klasickým obrázkem Normandie je špičatá zvonice, hrázděné domy kolem náměstí a zelené pastviny kolem měst. Krásná malebná krajina v historii hodně zkusila a zažila celou řadu bitev a například slavné vylodění spojeneckých vojsk během druhé světové války. Severní část Normandie hraničí s mořem, kde je řada malých přístavů. Například Monet v Normandii prožil 40 let svého života.

Le Mont-Saint-Michel - archanděl Michael 152 metrů nad mořem

Le Mont Saint MichelNejznámějším, nejnavštěvovanějším a nejúchvatnějším klášterním hradem na pomezí Normandie a Bretaně je Le Mont-Saint-Michel. V každou roční dobu, v každou denní hodinu má své kouzlo. V osmém století byla na žulové hoře křesťané postavili poutní kapli a o 200 let později benediktini zde založili klášter. Za dob Johanky z Arku Byl klášter jediným místem, které odolávalo náporu Angličanů. Dnešní gotickou podobu katedrála s archandělem Michaelem na 152 metrů vysoké špici kostela dostala hora po svobození Normandie od Angličanů v roce 1450.

Rouen - město Johanky z Arku, gotických katedrál, ale i Moneta

Rouen, město kde byla upálená Johanka z ArkuStarobylé město Rouen zdobí nejedna katedrála. Historický střed s hrázděnými domy mluví nejlépe za bohatou historii. Například v domě na Vieux Marché byla roku 1431 upálena Johanka z Arku. Později Na stejném místě byl na její památku postaven kostel. Hlavní dominantou Rouenu je gotická katedrála Notre-Dame ze 12. století, kterou Monet maloval ve všech ročních obdobích. Jedna z věží dosahuje výšky 77 metrů. Zvonice katedrály má 55 zvonů o celkové hmotnosti 25 tun. Za zmínku stojí také renesanční orloj (Gros-Horloge) nebo židovská ulice.

1