Sekce » Poitou-Charentes

Sekce

Hledat

Rychlá navigace:

Abbaye de Sénanque (klášter),
Arles (město),
Avignon (město),
Boyard (pevnost)
,
Calanques (rezervace),
Camargue (rezervace),
Cognac (město, muzeum)
,
Colorado de Rustrel,
Chateauneuf-du-Pape,
La Levande - levandule,
La Rochelle (město),
Le Mont-Saint-Michel (hrad),
Les Routes de la Lavande I.
,
Les Routes de la Lavande II.,
Pont Aven (město)
,
Pont du Gard (akvadukt),
Rouen (město)
,
Saint-Tropez (město),
Vierge (maják),

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Užitečné:

Pin It

TOPlist

info@fotofrancie.cz

Reklama:

Anketa

Libí se Vám naše fotografie?

Ano (135) Ne (5) Nevím (2)

Celkem hlasů: 142

Poitou-Charentes je region výborného koňaku, pevnosti Boyard a přímořského klidu

Poitou-CharentesRegion Poitou-Charentes nabízí nezapomenutelné pobřeží Atlantického océánu, které je vhodné pro maximálně klidnou dovolenou na venkově a přitom u moře. Nejznámějším místním produktem je koňak se kterým se můžete seznámit v muzeu koňaku ve městě Cognac. Nezapomeňte však ochutnat čerstvé mořské plody nebo ryby. Starý přístav La Rochelle Vás ohromí mohutnými hradbami, pevnost Boyard dá vzpomenout na populární televizní soutěž, malé romatnické ostrovy potěší na duši a rybářské vesnice Vás vrátí do starých časů. Tento kraj je vhodný zejména pro pohodovou cykloturistiku díky četným cyklostezkám vedeným kolem oceánu.

La Rochelle - mohutné hradby a věže chránily přístav před nežádoucími návštěvníky

La Rochelle - přístavní město obehnané hradbamiMalebné městečko La Rochelle obehnané mohutnými věžemi skrývá spousty kavárniček a pohltí Vás výbornou atmosférou zejména večer, kdy je opevnění města nasvíceno. Ozářené hradební věže se zobrazí v noční hladině poklidného moře od kterého vane svěží mořská vůně. Vše harmonicky doplňuje turistický šum vůně jídel s tisíce různých kavárníček a útulných restaurací. Již v roce 1540 se město "francouzskou Ženevou" a významným přístavištěm. La Rochelle se nachází na západním pobřeží Francie. Je vzdáleno 187 km severně od Bordeaux a 147 km jižně od Nantes. Poblíž města nalezneme slavnou pevnost Boyard.

Mohutnou pevnost Boyard známe z televizní soutěže

Pevnost BoyardMalý ostrov Aix v zátoce Pertuis D´Antioche měl během válečných střetů mezi Francií, Holandskem a Anglií strategický úkol - chránil válečné přístavy. Proto za vlády Napoleona v roce 1801 začala vznikat mohutná pevnost Boyard, která byla dokončena až v roce 1857 za vlády Ludvíka Filipa. Pevnost Boyard je dlouhá 61 metrů, široká 31 metrů a vysoká 20 metrů. Ve své době zde knalo službu na 250 vojáků, přičemž za vlády Pařížské komuny se pevnost přeměnila na vězení. Pevnost se v Česku proslavila díky televizní soutěži (Klíče od pevnosti Boyard). Nejlépe se k pevnosti dostanete lodí z městečka Fouras (plavba trvá půl hodiny a přijde dospělého na 13 Euro).

Městečko Cognac nad řekou Charente je líhní světově oblíbeného páleného vína - koňaku

Cognac museumPři cestě z Bretaně do vnitrozemí stojí za návštěvu městečko Cognac proslavené dubovými sudy a produkcí stejnojmenné vzácné tekutiny. Na nábřeží návštěvník nalezne starobylé výrobní komplexy nesoucí zvučná jména (Hennesy apod.). Roku 1909 vyšel ve Francii zákon, že produkovaný destilát (pálené víno) se může nazývat „koňakem“ jen tehdy, pochází-li ze zdejší ohraničené oblasti. Celý výrobní proces (včetně destilačního přístroje) je možné vidět ve zdejším muzeu koňaku, které má dvě části a vstup do obou přijde dospělého pouze na tři Eura. Parkování automobilu je možné v ulici před budovou Muzea.

1